×
Sunday, February 25, 2024

Ruçi takon ambasadoren e SHBA, Yuri Kim: Suksesi i reformave, jetik për ecjen përpara të Shqipërisë

May 28, 2020


Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi priti sot me kërkesën e saj, ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim.

Ruçi tha se gjatë takimit u diskutua mbi ecurinë e Reformës Zgjedhore, të Reformës në Drejtësi dhe të procesit të ingrimit europian të Shqipërisë, pas momentit historik të vendimit për çeljen e negociatave nga Bashkimi Europian.

“Suksesi i reformës zgjedhore dhe i Reformës në Drejtësi është jetik për ecjen përpara të Shqipërisë, zhvillimin e vendit, konsolidimin e demokracisë dhe suksesin e proceseve integruese”, u shpreh Ruçi.

Më herët, ambasadorja Yuri Kim pati një takim edhe me kryetarin e Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments