×
Sunday, October 24, 2021

Rama, Vuçiç e Zaev bëhen bashkë në Slloveni, Presidenti i Serbisë: Forumi Bled nën hijen e “Ballkanit të Hapur”

August 31, 2021

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka takuar Aleksandar Vuçiç dhe Zoran Zaev në Slloveni. Liderët janë bërë bashkë në kuadër të Forumit Bled.

Ishte Presidenti i Serbisë, Vuçiç që publikoi foton duke shkruajtur “Forumi Bled nën hijen e Ballkanit të Hapur”.

Ndërkohë në këtë forum merr pjesë edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i cili ka sulmuar nismën “Ballkani i Hapur’’ dhe ka refuzuar të bashkohet me të.

Eunews.al

Comments are closed.