×
Thursday, June 1, 2023

Rama vizitë në Kosovë: Fletërrufeja, njollë turpi e shekullit XXI

June 29, 2020Ditën e sotme, kryeministri Edi Rama nisi një vizitë dyditore në Kosovë.

I gjendur në Prishtinë, Rama shkroi në Twitter se ndodhet aty për të dëgjuar dhe mësuar më shumë pas fletë-rrufesë speciale që do të hyjë si njollë turpi e shekullit xxi në historinë botërore të drejtësisë, duke iu referuar aktakuzave të ngritura nga Prokuroria e Hagës ndaj Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit, për krime lufte.

“🇦🇱🇽🇰 NË PRISHTINË PËR TË DËGJUAR DHE MËSUAR MË SHUMË PAS FLETË-RRUFESË SPECIALE QË DO TË HYJË SI NJOLLË TURPI E SHEKULLIT XXI NË HISTORINË BOTËRORE TË DREJTËSISË,E CILA PRAKTIKËN E AKUZËS PUBLIKE PA AKTAKUZË JURIDIKE E KA NJOHUR VEÇ NË EPOKAT E SUNDIMEVE IDEOLOGJIKE A PARA TYRE!”

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments