×
Thursday, September 28, 2023

Rama uron Erdoganin pas rizgjedhjes si president i Turqisë

May 29, 2023Kryeministri Edi Rama uroi sot presidentin turk Recep Tayyip Erdoğan, i cili u rizgjodh president i Turqisë, pozicion të cilin e mban prej vitit 2014.

“Urime për fitoren Zoti President”, shkruan Rama në mesazhin e tij të urimit.

Këtë të dielë qytetarët turq votuan për së dyti për zgjedhjen e Presidentit, pasi raundi i parë u mbyll me një balotazh midis presidentit aktual Rexhep Tajip Erdogan dhe liderit të opozitës Kemal Kılıçdaroğlu.Comments are closed.