×
Thursday, June 13, 2024

Rama uron Biden: Vijojmë bashkëpunimin për forcimin e partneritetit strategjik me SHBA

November 8, 2020


Kryeministri Edi Rama uroi sot Presidentin e zgjedhur të SHBA, Joe Biden për fitoren e tij spektakolare.

Rama tha se “jam i lumtur të vijoj bashkëpunimin për forcimin e partneritetit strategjik me Shtetet e Bashkuara”.

Ndërkohë, Kryeministri vlerësoi se “ishte një privilegj e kënaqësi bashkëpunimi me Presidentin Trump e administratën e tij”.

“Ishte një privilegj e kënaqësi bashkëpunimi me Presidentin Trump e administratën e tij dhe duke uruar Presidentin e zgjedhur të SHBA Joe Biden për fitoren e tij spektakolare, jam i lumtur të vijoj bashkëpunimin për forcimin e partneritetit strategjik me Shtetet e Bashkuara”, tha Rama.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments