×
Tuesday, December 5, 2023

Rama dënon sulmin ndaj Ukrainës: Bashkohemi me NATO-n dhe aleatët e BE-së 

February 24, 2022


Kryeministri Edi Rama dënoi sot  sulmet e Rusisë ndaj Ukrainës, duke theksuar se “Shqipëria bashkohet me NATO-n dhe aleatët e Bashkimit Evropian”.

Në një reagim Rama shprehet se mendimet e Shqipërisë janë me popullin ukrainas.

“Ne bashkohemi me NATO-n dhe aleatët e BE-së në dënimin e ashpër të agresionit të Rusisë. Mendimet tona janë me popullin ukrainas”, thekson kryeministri Rama.

Raketa ruse goditën mëngjesin e sotëm disa objekte ushtarake në qytetet Kiev, Kharkiv dhe Dnipro, ndërkohë që një njësi ruse zbarkoi në Odesa dhe trupat ruse kaluan kufirin pranë Kharkiv.Comments are closed.