×
Thursday, September 28, 2023

Rama: Basha është kapur pas COVID-it si i mbyturi pas fijes së barit

November 2, 2020“Lulëzim Basha është kapur pas COVID-it si i mbyturi pas fijes së barit dhe pretendon se ai do ta kishte ndaluar valën e dytë, ndërkohë që nuk ndalon dot as aleaten e tij në fushatën e saj për përhapjen e COVID-it”.

Kështu u shpreh sot Kryeministri Edi Rama, duke iu përgjigjur deklaratave të sotme të kreut të PD-së, Lulzim Basha lidhur me situatën e pandemisë në vend.

“Mirë u çmendën po pse të gjithë njëherësh, thoshte Shvejku i shkretë”, tha Rama.

Më herët sot Basha tha se “numri i të sëmurëve nga COVID-19 po rritet përditë, fatalitetet po shtohen dhe kapacitetet shëndetësore po shkojnë drejt kolapsit”.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments