×
Friday, April 12, 2024

“Programi i PD në 2021 si tramvaji i Tiranës në 2011”

January 29, 2021


Kryeministri Edi Rama e cilësoi sot programin e Partisë Demokratike si “tramvaji i Tiranës në 2011”.

Kreu i qeverisë reagoi pas publikimit të programit të PD-së nga kryetari i saj, Lulzim Basha.

“Programi i PD në 2021 si tramvaji i Tiranës në 2011. Gjumë të ëmbël”, tha Rama.

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha prezantoi dje Programin Ekonomik dhe premtimet elektorale të kësaj force politike.

Ai ka premtuar 110 mijë vende të reja pune, pagë minimale 36 mijë lek dhe zhdukjen e varfërisë ekstreme.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments