×
Sunday, February 25, 2024

Presidenti kroat, Milanoviç shpall më 5 korrik zgjedhjet parlamentare

May 20, 2020


Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviç solli vendimin për shpalljen e zgjedhjeve parlamentare në Kroaci, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas vendimit për shpalljen e zgjedhjeve për përbërjen e re parlamentare, zgjedhjet në Kroaci do të mbahen të dielën më 5 korrik 2020, ndërsa më 4 dhe 5 korrik do të votohet në qendrat e përfaqësive diplomatiko-konsullore të Kroacisë.

Vendimi për shpalljen e zgjedhjeve parlamentare në Kroaci hyn në fuqi më 2 qershor të vitit 2020.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments