×
Tuesday, June 6, 2023

Presidenti i Brazilit, Bolsonaro preket nga COVID-19

July 7, 2020Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro, njoftoi sot se ka rezultuar pozitiv në testin e koronavirusit të ri (COVID-19).

Bolsonaro e bëri testin dje, për të katërtën herë, pasi shfaqi disa simptome të COVID-19.

Presidenti i Brazilit është përballur me reagime të ashpra që nga fillimi i përhapjes së sëmundjes për minimizimin e kërcënimeve nga virusi, duke e quajtur sëmundjen një “grip të vogël”.

Sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins me qendër në SHBA, Brazili është epiqendra e përhapjes së koronavirusit në Amerikës Latine dhe është vendi i dytë më i goditur nga pandemia me mbi 1,6 milionë raste dhe pothuajse 65.500 raste të vdekjeve.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments