×
Sunday, April 2, 2023

Presidenti dhe kryeministri slloven vaksinohen me AstraZeneca

March 19, 2021Pasi EMA vendosi që vaksina AstraZeneca është e sigurt dhe efektive, në Slloveni janë vaksinuar sot në Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik (NIJZ) presidenti i vendit, Borut Pahor, kryeministri Janez Jansa, kryetari i Parlamentit, Igor Zorçiç dhe presidenti i Këshillit të Shtetit Alojz Kovshca.

Presidenti Pahor donte të kontribuonte me gjestin e tij për të rivendosur dhe forcuar besimin e njerëzve te vaksina.

Ministri i Shëndetësisë Janez Poklukar tha nga ana e tij që përveç zyrtarëve më të lartë politike edhe punonjësit e parlamentit do të jenë gjithashtu të vaksinuar.

Duke filluar nga nesër administrata dhe punonjësit e institucioneve arsimore dhe kategori të tjera të parashikuara në planin e vaksinimit do të vaksinohen me AstraZeneca.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments