×
Wednesday, July 17, 2024

Pompeo përshëndet vendimin e Këshillit Europian për çeljen e negociatave me Shqipërinë

March 26, 2020


Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo ka përshëndetur vendimin e Këshillit Europian për të hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Ai është shprehur se SHBA mbetet partner i Shqipërisë në çdo hap të rrugës së saj në integrimin europian.

STATUSI I MIKE POMPEO

Ne mirëpresim vendimin e Këshillit Europian për të hapur negociatat e pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtetet e Bashkuara do të mbeten partneri juaj në çdo hap të rrugës.

Secretary Pompeo@SecPompeo

We welcome the @EUCouncil’s decision to open accession negotiations with Albania and North Macedonia. The United States will remain your partner every step of the way.1,1038:34 PM – Mar 26, 2020Twitter Ads info and privacy417 people are talking about this

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments