×
Wednesday, January 19, 2022

Policia arreston të dyshuarin për vrasjen e gazetarit saudit, Khashoggi

December 7, 2021

Në aeroportin ”Charles de Gaulle” në Paris është arrestuar një nga të dyshuarit për vrasjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi.

Siç raportojnë mediat lokale duke cituar burime gjyqësore, 33-vjeçari Khaled Aedh Al-Otaibi u arrestua nga policia kufitare franceze teksa po hipte në një aeroplan për në kryeqytetin saudit, Riad.

Khashoggi u vra brutalisht dhe me gjasë u gjymtua në konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll, në tetor të vitit 2018.

Riadi fillimisht mohoi çdo rol në vdekjen e tij, por më vonë u përpoqën të fajësojë një operacion të interpretuar gabimisht.

Eunws.al

Comments are closed.