×
Friday, October 22, 2021

Përgjaket aeroporti i Kabulit, raportohet për 5 viktima, mijëra afganë tentojnë të arratisen nga vendi

August 16, 2021

Pesë viktima janë shënuar në aeroportin e Kabulit në Afganistan. Bilanci sa vjen dhe rëndohet nga të shtënat që nuk dihet kë kanë për autor.

Ndërkohë mijëra afganë po përpiqen të marrin një avion i cili do i largonte nga Kabuli që është tashmë në kontrollin e talebanëve.

Ata i frikësohen regjimit të ri islamik që pritet të instalohet në vend. Qeveria e Ghanit ka rënë dhe gjithë Afganistani është në kaos, pa drejtim.

Eunews.al

Comments are closed.