×
Monday, July 15, 2024

Pas pezullimit ulet avioni i parë në Rinas/ Mbërrijnë vaksinat nga Turqia

April 8, 2021


Pas më shumë se 24 orë nga pezullimi i punës së kontrollorëve, është ulur avioni i parë në aeroportin “Nënë Tereza”, në Rinas.

Avioni i “Air Albania” ka mbërritur nga Stambolli me sasinë e radhës së vaksinave kineze.

Vaksinat ishin planifikuar që të mbërrinin ditë e djeshme por për shkak të bllokimit nuk u bë e mundur dhe avioni me vaksinat u kthye mbrapsh.

Ditën e nesërme, aeroporti pritet të rikthehet funksional edhe për pasagjerët.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments