×
Thursday, June 13, 2024

Pas miratimit të rezolutës, Balla konfirmon pjesëmarrjen e Mike Pompeo në Forumin Ballkanik Kundër Antisemitizmit

October 22, 2020


Ditën e sotme Kuvendi i Shqipërisë me 111 vota pro miratoi rezolutën kundër antisemitizmit, e propozuar nga Kryetari i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla.

Miratimi i saj u përshëndet nga SHBA dhe BE, ndërsa vetë Balla përmes një shënimi në Twitter ka konfirmuar se Sekretari Amerikan i Shtetit, Michael Pompeo do të jetë folësi kryesor në Forumin e Ballkanit 2020 kundër antisemitizmit.

“Mirënjohës ndaj Sekretarit të Shtetit të SHBA Michael Pompeo, i cili sapo konfirmoi se ishte folësi kryesor i Forumit të Ballkanit 2020 Kundër Anti-Semitizmit”, shkruan Balla, në Tëitter.

Ky reagim i Ballës erdhi pasi ai shpërndau një postim të Lëvizjës që synon ti japë fund antisemitizmit, e fundit kjo që bëri publik konfirmimin e Sekretarit Pompeo, si folës publik.

Ditën e sotme Kuvendi i Shqipërisë me 111 vota pro miratoi rezolutën kundër antisemitizmit, e propozuar nga kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla.

Miratimi i saj u përshëndet nga SHBA dhe BE, ndërsa vetë Balla përmes një shënimi në tëitter ka konfirmuar se sekretari amerikan i Shtetit, Majk Pompeo do të jetë folësi kryesor në Forumin e Ballkanit 2020 kundër antisemitizmit.

“Mirënjohës ndaj Sekretarit të Shtetit të SHBA Michael Pompeo, i cili sapo konfirmoi se ishte folësi kryesor i Forumit të Ballkanit 2020 Kundër Anti-Semitizmit”, shkruan Balla, në Tëitter.

Ky reagim i Ballës erdhi pasi ai shpërndau një postim të Lëvizjës që synon ti japë fund antisemitizmit, e fundit kjo që bëri publik konfirmimin e Sekretarit Pompeo, si folës publik.

“Lufta kundër antisemitizmit është një domosdoshmëri dhe kritike morale për promovimin e lirisë fetare. Është nderi ynë të shpallim Sekretarin e Shtetit të SHBA Michael Pompeo, si folësin kryesor të Forumit të Ballkanit 2020 Kundër Anti-Semitizmit. https: // balkans.combatantisemitism.org”

“Lufta kundër antisemitizmit është një domosdoshmëri dhe kritike morale për promovimin e lirisë fetare. Është nderi ynë të shpallim Sekretarin e Shtetit të SHBA Michael Pompeo, si folësin kryesor të Forumit të Ballkanit 2020 Kundër Anti-Semitizmit. https: // balkans.combatantisemitism.org”

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments