×
Wednesday, March 22, 2023

OBSH rikonfirmon: AstraZeneca e sigurt, efektet anësore janë shumë të rralla

March 27, 2021
OBSH ka rikonfirmuar edhe njëherë efikasitetin e vaksinës së AstraZeneca. Gjatë konferencës së realizuar në Gjeneva për situatën e koronavirusit, drejtoresha e përgjithshme e agjencisë së KB-së, Mariangela Simao ndeklaroi se përfitimet nga kjo vaksinë janë më të larta se rr eziqet.

Ekspertë të OBSH-së dhe EMA njoftuan se ende janë duke e studiuar vaksinën e AstraZeneca për ndonjë efekt anësor që mund të japë edhe pse sqaruan se mund të jetë një rast i rrallë.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments