×
Sunday, July 19, 2020

OBSH: Rekord rastesh të reja në botë me COVID-19

July 19, 2020

Organizata Botërore e Shëndetësisë ngriti sot alarmin për numrin në rritje të rasteve të reja me Covid-19.

Sipas saj, gjatë 24 orëve të kaluara, në të gjithë botën ka pasur 259 848 raste të reja me koronavirus.

”Kjo është rritja më e madhe në një ditë nga fillimi i pandemisë”, tha ajo.

Organizata Botërore e Shëndetësisë e bëri të njohur këtë fakt duke publikuar të dhënat në faqen e saj.

Rritjet më të mëdha ishin në SHBA, Brazil, Indi dhe në Afrikën e Jugut.

Numri global i vdekjeve është rritur me 7 360, rritja më e madhe ditore që nga 10 maji.

Eunews.al

Komente

avatar
  Ndiqe  
Me lajmëro për