×
Tuesday, March 21, 2023

Nis në Tiranë takimi i 12-të i Këshillit të Stabilizim-Asociimit BE-Shqipëri

March 16, 2023
Në Tiranë mbahet sot takimi i radhës i Këshillit të Stabilizim- Asociimit mes Bashkimit Evropian dhe Shqipërisë.

Kryeministri Edi Rama ndau sot pamje nga pritja e Përfaqësuesit të Lartë të BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë/Zëvendëspresidenti i Komisionit Evropian Josep Borrell si dhe Komisionerit për Fqinjësinë dhe Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi.

Kjo është mbledhja e dymbëdhjetë midis BE-së dhe Shqipërisë për Këshillin e Stabilizim-Asociimit.

Pas mbledhjes së Këshillit, kryeministri Rama, Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punë të Jashtme dhe Politikën e Sigurisë, Josep Borrell Fontelles si dhe Komisioneri për Fqinjësinë dhe Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi do të japin një konferencë të përbashkët për shtyp.Comments are closed.