×
Friday, March 24, 2023

Ministri gjerman propozon më shumë lehtësira për të vaksinuarit kundër COVID-19

April 4, 2021
Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn bëri thirrje sot për më shumë lehttësira për të vaksinuarit kundër COVID-19, pasi të ketë kaluar vala e tretë e rasteve.

“Ata mund të gëzojnë, me faza, liri më të mëdha, përfshirë mundësinë për të frekuentuar dyqane dhe parukeri”, tha Spahn për gazetën “Bild am Sonntag”.

Gjithashtu, sipas institutit për Kontrollin e Sëmundjeve Robert Koch (RKI), personat që kanë marrë të dyja dozat e vaksinës nuk janë të detyruar t’i nënshtrohen një karantine.

Megjithatë, Spahn vuri në dukje se përparësia e parë është trajtimi i valës së tretë aktuale të infeksioneve.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments