×
Saturday, June 3, 2023

Merkel paralajmëron valën e dytë të koronavirusit: Ekonomia gjermane po pëson kolaps

June 17, 2020Kancelarja Angela Merkel paralajmëroi një mundësi të një vale të dytë të pandemisë së koronavirusit në Gjermani. Sipas saj kjo situatë do të shkaktonte një pengesë në lehtësimin e masave kufizuese.

“Frankfurter Allgemeine Zeitung” shkruan se Merkel ka pranuar se ekonomia gjermane po pëson “një kolaps të madh” për shkak të krizës së shkaktuar nga Covid-19.

“Unë nuk jam e sigurt nëse ne kemi bashkuar shpresën dhe realitetin. Duhet të jemi shumë të kujdesshëm për të mos përkeqësuar situatën tashmë të vështirë ekonomike”, paralajmëroi kancelarja gjermane.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments