×
Wednesday, March 29, 2023

Merkel: Bashkëpunimi me Draghin shumë i rëndësishëm

February 16, 2021Kancelarja gjermane uroi kryeministrin e ri italian, Mario Draghi për marrjen e funksionit të tij, njoftoi zëdhënësi Steffen Seibert.

“Ju po merrni funksionet tuaja në një moment ku një bashkëpunim i ngushtë ndërkombëtar shënuar nga besimi është i rëndësishëm, si dypalësh dhe në Europë”, shkruan kancelarja gjermane, Angela Merkel në një mesazh përshëndetës për kryeministrin e ri, Mario Draghi Board, njoftoi zëdhënësi Steffen Seibert.

“Si europian i bindur, ju jeni angazhuar me sukses në të kaluarë për unitetin dhe stabilitetin e Europës”, shkruan kancelarja duke shpresuar tashmë vazhdimin e bashkëpunimit dhe thellimin e mëtejshëm të partneritetit të ngushtë mes Italisë dhe Gjermanisë.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments