×
Sunday, September 26, 2021

Lista me emra surprizë: Zbulohen 15 anëtarët e rinj të Kryesisë së PD, ja kush janë më të votuarit e “selisë blu”

August 31, 2021

Pak pas mesnate, Partia Demokratike ka zyrtarizuar listën fituese të Kryesisë së re të forcës kryesore opozitare. Anëtarët e Këshillit Kombëtar zgjodhën me votë të fshehtë që lista fituese e grave të përbëhet nga:

Oriola Pampuri (më e votuara)
Dhurata Cupi
Juela Hamati
Taulanta Jaupi
Lindita Metaliaj

Ndërkohë nga numërimi i fletëve të votimit në garën mes burrave për 10 vende rezultuan fitues emra surprizë, përcjell gazeta Drita. 

Gert Bogdani
Agron Gjekmarkaj
Tomorr Alizoti
Ervin Salianji
Flamur Noka
Kreshnik Collaku
Oerd Bylykbashi
Aldo Bumci
Fitim Zekthi
Gent Strazimiri

Raportohet se më i votuari ka qenë Gert Bogdani. Dhjetë burrat dhe 5 gratë që zgjodhi Këshillimi Kombëtar do i shtohen listës që në total përbëhet nga 35 anëtarë të PD-së për 4 vitet e ardhshme.

Eunews.al

Comments are closed.