×
Wednesday, November 29, 2023

Kuvendi voton më 9 qershor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta

May 31, 2021


Konferenca e Kryetarëve ka caktuar datën, kur do të votohet në Kuvend raporti për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta.

Raportohet se seanca do të zhvillohet ditën e mërkurë, më datë 9 qershor, në orën 10:00. Kujtojmë se pas disa javësh mbledhje provash e faktesh, Komisioni Hetimor Parlamentar i ngritur nga socialistët miratoi raportin për shkarkimin e Metës.

Sipas këtij komisioni, Presidenti Ilir Meta ka shkelur Kushtetutën para dhe gjatë fushatës zgjedhore të 25 prillit. Për disa javë, Komisioni Hetmor mblodhi fakte, që sipas tij, vërtetonin shkeljet e Presidentit, dhe që ishin kryesisht deklarata të bëra nga ky i fundit në media apo në rrjetet sociale.

Eunews.alComments are closed.