×
Sunday, June 4, 2023

Kurti viziton nesër Tiranën, takime me Ramën dhe Nikollën

March 25, 2023Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të zhvillojë nesër një vizitë zyrtare në Tiranë.

Sipas medieve, Kurti do të pritet në një takim nga kryeministri Edi Rama.

Po ashtu, në orën 11:30, ai do të pritet në një takim në Kryesinë e Kuvendit nga Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla.

Vizita në Tiranë vjen pas marrëveshjes së dakordësuar në Ohër sipas dokumentit të BE-së për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi.Comments are closed.