×
Saturday, June 19, 2021

Kroacia i dhuron Shqipërisë 10.000 vaksina anti COVID-19

May 13, 2021

Kroacia mori sot vendimin për të dhuruar 20 mijë doza vaksine kundër për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Secili shtet do të marrë nga 10 mijë doza, ndërsa vendimi u morë nga Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Grlic.

Nuk bëhet me dije se të cilës vaksinë janë dozat që do të dhurohen, ndërsa Kroacia përdor vetëm vaksina të miratuara nga Agjencia Evropiane e Barnave (EMA), përkatësisht: AstraZeneca, Pfizer/BioNTech, Moderna dhe Johnson and Johnson.

Eunews.al

Comments are closed.