×
Monday, February 26, 2024

Koronavirusi, qeveria shpall gjendjen e fatkeqësisë natyrore

March 24, 2020


Në një kohë kur vendi ynë po përballet me një situatë të vështirë për shkak të pandemisë COVID-19, ku deri më tani janë shkaktuar 5 viktima dhe 123 persona janë të prekur, Qeveria ka vendosur të shpallë gjendjen e fatkeqësisë natyrore.

Vendimi në fjalë është publikuar në Fletoren Zyrtare, ndërkohë që shkak është bërë situata e shkaktuar nga koronavirsi.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments