×
Wednesday, March 22, 2023

Kolegji Zgjedhor rrëzon KAS-in për listat e Bashës

March 29, 2021
Kolegji Zgjedhor ka pranuar kërkesën e Partisë Socialiste kundër vendimit të Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve që pranoi listën me 222 kandidatë të Partisë Demokratike.

“Vendimi i Kolegjit Zgjedhor solli procesin zgjedhor në rregullshmërinë ligjore. Pra i vendosi palët në pozita të barabarta për procesin zgjedhor të 25 Prillit”, tha përfaqësuesi i Partisë Socialiste.

Në zgjedhjet e 25 Prillit, Partia Demokratike shkon në zgjedhje me vetëm 153 kandidatë dhe jo 222 siç pretendonte.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments