×
Thursday, May 13, 2021

Kancelari austriak, Kurz uron Ramën: Do të bashkëpunojmë për Integrimin

April 29, 2021

Kancelari austriak Sebastian Kurz, ka uruar kreun e qeverisë shqiptare, Edi Ramën dhe shprehet se mezi pret që të forcojë më tej marrëdhëniet mes dy vendeve, ndërkohë që shpreh mbështetjen për integrimin e Shqipërisë në BE.

“Urime Edi Ramës për fitoren e radhës të zgjedhjeve parlamentare. Austria mezi pret të forcojë më tej marrëdhëniet tona të forta bilaterale me ju dhe të gjitha forcat e tjera politike në Shqipëri, për të luftuar së bashku pandeminë e Covid-19, për të mbështetur perspektivën e Shqipërisë në BE dhe për t’i mundësuar asaj hyrjen në fazën tjetër të procesit të anëtarësimit”,-shkruan Kuz në një postim në Twitter.

Eunewsal

Komente

avatar
  Ndiqe  
Me lajmëro për