×
Sunday, February 25, 2024

Kancelari austriak, Kurz uron Ramën: Do të bashkëpunojmë për Integrimin

April 29, 2021


Kancelari austriak Sebastian Kurz, ka uruar kreun e qeverisë shqiptare, Edi Ramën dhe shprehet se mezi pret që të forcojë më tej marrëdhëniet mes dy vendeve, ndërkohë që shpreh mbështetjen për integrimin e Shqipërisë në BE.

“Urime Edi Ramës për fitoren e radhës të zgjedhjeve parlamentare. Austria mezi pret të forcojë më tej marrëdhëniet tona të forta bilaterale me ju dhe të gjitha forcat e tjera politike në Shqipëri, për të luftuar së bashku pandeminë e Covid-19, për të mbështetur perspektivën e Shqipërisë në BE dhe për t’i mundësuar asaj hyrjen në fazën tjetër të procesit të anëtarësimit”,-shkruan Kuz në një postim në Twitter.

Eunewsal

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments