×
Tuesday, March 28, 2023

Johnson uron Biden pas fitores së zgjedhjeve presidenciale në SHBA

November 10, 2020Kryeministri britanik Boris Johnson njoftoi sot se e kishte përgëzuar personalisht Joe Biden-in për fitoren e tij në zgjedhjet presidenciale të SHBA-së dhe tha se priste me padurim për të forcuar partneritetin midis dy vendeve.

“Thjesht bisedova me Joe Biden për ta uruar atë për zgjedhjen e tij”, shkroi kreu i qeverisë konservatore.

“Unë pres që të forcojmë partneritetin midis vendeve tona dhe të punojmë me të në lidhje me përparësitë tona të përbashkëta, nga lufta kundër ndryshimit të klimës në promovimin e demokracisë dhe rindërtimin pas pandemisë”, shtoi ai.

Sipas Doëning Street, Boris Johnson e uroi “ngrohtësisht” Joe Biden-in dhe i përcolli urimet e tij zëvendëspresidentes së zgjedhur Kamala Harris për arritjen historike të saj.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments