×
Wednesday, March 22, 2023

Hyn në fuqi njohja e ndërsjellë e patentave mes Shqipërisë dhe Italisë

March 30, 2021
Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka deklaroi sot se marrëveshja për njohjen e ndërsjelltë të lejeve të drejtimit u botua në Fletoren Zyrtare.

“Mirëmëngjes me këtë lajm të mirë, për të gjithë bashkëatdhetarët tanë që jetojnë e punojnë në Itali, të cilët këto ditë më kanë shkruar për fazën e marrëveshjes për njohjen e ndërsjelltë të lejeve të drejtimit. Marrëveshja u botua në Fletoren Zyrtare, tani pritet ratifikimi nga autoritetet italiane, për të nisur shumë shpejt zbatimin”, shprehet ajo.

Marrëveshja është në fuqi për 5 vite, ndërsa më pas palët do të rikthehen për rinovim.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments