×
Tuesday, June 6, 2023

Hoti takon presidentin Macron në Francë

July 7, 2020Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka zhvilluar një takim rreth dy orësh me Presidentin e Francës Emmanuel Macron.

Ende nuk ka zyrtarisht detaje për atë se çfarë është diskutuar në takim.

Sipas zyrtarëve të zyrës së Kryeministrit Hoti detajet e takimit do të bëhen të ditura nëpërmjet një komunikate për media.

Zhvillimi i një sërë takimesh me liderët europiane dhe zyrtarët e BE, vijnë pas dështimit të takimit të Washingtonit i cili ishte iniciuar nga Richard Grenell.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments