×
Sunday, April 2, 2023

Grupi socialdemokrat në PE uron Ramën dhe PS për fitoren e zgjedhjeve

April 27, 2021Grupi socialdemokrat (S&D) në Parlamentin Europian ka uruar sot Kryeministrin Edi Rama dhe Partinë Socialiste për fitoren e zgjedhjeve të 25 prillit.

“Urime miqve tanë Edi Rama dhe Partia Socialiste  për fitoren e tyre të fortë në zgjedhjet e Shqipërisë”, shkruan grupimi socialdemokrat në rrjetet sociale.

Grupimi socialdemokrat shprehet se inkurajojnë tani të gjitha forcat politike të angazhohen në përpjekjet e përbashkëta në rrugën europiane, pasi populli shqiptar e meriton.

“Ne inkurajojmë tani të gjitha forcat politike të angazhohen në përpjekjet e përbashkëta në rrugën europiane. Populli shqiptar e meriton!”, thekson grupimi socialdemokrat.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments