×
Thursday, July 25, 2024

Grupi “Për PD-në” kërkesë Bashës dhe Kryesisë: Ndryshoni datën e zgjedhjeve

May 20, 2021


Grupi “Për PD”-në i është drejtuar sot me një kërkesë kryedemokratit Lulzim Basha dhe Kryesisë së selisë blu, duke kërkuar shtyrjen e datës së zgjedhjeve për drejtuesin e partisë, e caktuar më 13 qershor.

Në kërkesë, grupi “Për PD”-në thekson se data 13 qershor 2021 për zgjedhjen e kryetarit të partisë është në shkelje të hapur të kërkesave për një garë të ndershme, të besueshme dhe të dobishme për vetë Partinë Demokratike.

Eunews.alComments are closed.