×
Sunday, May 19, 2024

Greqia hap plazhet e organizuara mes të nxehtit dhe koronavirusit

May 16, 2020


Të 515 plazhet e organizuara në Greqi u hapën sot mes motit të nxehtë dhe pandemisë Covid-19, pas rekomandimeve të Komitetit të Ministrisë së Shëndetësisë për Sëmundjet Infektive.

Bizneset që administrojnë plazhet, çadrat me qira u hapën në orën 08:00, me kufizime.

Këto përfshijnë regjistrimin e numrit të personave të pranishëm (maksimumi 40 persona për 1 000 metra katrore), distancat midis çadrave minimumi 4 metra dhe kufizime për numrin e shezlonëve (dy për çdo çadër me përjashtim të familjeve me të mitur).

Dyqanet do të shesin vetëm produkte të paketuara, ndërsa opsionet e ngrënies dhe kafet funksionojnë duke i marrë me vete. Konsumatorët duhet të mbajnë një distancë prej 1,5 metrash nga njëri-tjetri gjatë porosisë.

Të gjitha sportet në grup nëpër plazhe janë gjithashtu të ndaluara. 

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments