×
Tuesday, June 6, 2023

Grenell jep zyrtarisht dorëheqjen nga DASH, ja dhurata që i bën presidenti Trump

June 2, 2020I dërguari special për dialogun Kosovë- Serbi, Richard Grenell nuk do të ketë më asnjë funksion në DASH pasi do të vijojë me punën si kreu i Inteligjencës Amerikane. Po ashtu ai nuk do të jetë më as ambasador i SHBA në Gjermani.

Ai dha dorëheqjen sot por Trump mendoi t’i bëjë një surprizë. Presidenti i dhuroi një karrige apo kolltuk pasi tha se ai ishte sekretari i parë i kabintetit dhe kjo është një gjë e madhe.

“Sot unë zyrtarisht dhashë dorëheqje nga Departamenti i Shtetit.  Dhe Presidenti Trump më dhuroi një dhuratë largimi – Kryetarit tim të Kabinetit.  Sekretarët e kabinetit “Duke vepruar” nuk marrin karrige, por Presidenti Trump donte që unë të kisha timen sepse, siç tha ai, “Ju jeni Sekretari i Parë i Kabinetit dhe është një çështje e madhe”. ka shkruar Grenell.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments