×
Tuesday, July 27, 2021

Grenell godet BE-në për Kosovën: Mjaft me biseda për vizat, filloni dhënien e tyre

March 5, 2021

Ish-emisari i Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka goditur sot Bashkimin Evropian për çështjen e liberalizimit të vizave për Kosovën.

Grenell ka thënë se Brukseli duhet të ndalojë së foluri për liberalizimin dhe të fillojë të japë vizat.

“Ndaloni diskutimin për vizat dhe filloni jepni ato. Kancelarja Merkel më ka thënë mua direkt që është diçka që mund të fillojë ta bëjë menjëherë për disa punëtorë. Ajo ma ka thënë në vitin 2019”, ka shkruar Grenell.

Grenell Twitter

Komente

avatar
  Ndiqe  
Me lajmëro për