×
Thursday, June 13, 2024

Gjermania zgjeron rregullat e karantinës për vendet fqinje

October 30, 2020


Qeveria gjermane shpalli sot Kroacinë, Slloveninë, Hungarinë, Bullgarinë dhe Qipron, si zona me rrezik të lartë për COVID-19, që do të thotë se udhëtarët që hyjnë në Gjermani nga ato rajone do të duhet t’i nënshtrohen një karantine, nëse nuk mund të paraqesin një rezultat negativ testi COVID-19 të kohëve të fundit.

Pothuajse e gjithë Austria është shtuar në listën e zonave me rrezik të lartë, duke përjashtuar vetëm dy rajone të vogla.

Për Italinë, rregullat janë zgjeruar për të mbuluar pothuajse të gjithë vendin.

Tani për tani,vetëm Kalabria përjashtohet nga rregullat.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments