×
Sunday, September 19, 2021

Gjekmarkaj kapet me gazetarët: Mos bëni pyetje të impostuara, Berisha duhet të ikë, nuk bën dot beteja të mëdha

September 13, 2021

Deputeti i PD-së, Agron Gjekmarkaj ka komentuar sërish vendimin e kreut të demokratëve, Lulzim Basha për përjashtimin e Sali Berishës nga grupi parlamentar .

Ky vendim erdhi pasi Berisha u shpall non-grata nga SHBA-të.

Nuk ka pyetje të gabuara, por ka diçka të impostuar në pyetjen tuaj. Nuk shtrohet pyeta ishte vendim i gabuar apo të padrejtë. Nuk kishte mundësi tjetër Lulzim Basha apo PD-ja. Duket se ishte shtegu i vetëm për të kaluar. E kam thënë dhe në një media se Sali Berisha është personalitet i madh politik, beteja për statut që mund të bëjë ai, nuk janë beteja për të, pasi janë të një kalibri të vogël.”, tha ai për mediat pak pas përfundimit të mbledhjes së grupit parlamentar.

Eunews.al

Comments are closed.