×
Saturday, July 13, 2024

Fitoi zgjedhjet, Macron dhe Sanchez mesazh urimi për Ramën

April 28, 2021


Kryeministri Edi Rama ka marr një mesazh urimi nga Presidenti francez, Emmanuel Macron, për fitoren e zgjedhjeve të 25 prillit, duke siguruar kështu një mandat të tretë qeverisës.

Po ashtu, mësohet se urimeve iu është bashkuar edhe kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez.

Po ashtu, mësohet se urimeve iu është bashkuar edhe kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez.

Kujtojmë se liderë botërorë kanë uruar kryeministrin Rama për fitoren e tij.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments