×
Friday, May 14, 2021

Fitoi zgjedhjet, Macron dhe Sanchez mesazh urimi për Ramën

April 28, 2021

Kryeministri Edi Rama ka marr një mesazh urimi nga Presidenti francez, Emmanuel Macron, për fitoren e zgjedhjeve të 25 prillit, duke siguruar kështu një mandat të tretë qeverisës.

Po ashtu, mësohet se urimeve iu është bashkuar edhe kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez.

Po ashtu, mësohet se urimeve iu është bashkuar edhe kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez.

Kujtojmë se liderë botërorë kanë uruar kryeministrin Rama për fitoren e tij.

Eunews.al

Komente

avatar
  Ndiqe  
Me lajmëro për