×
Thursday, July 7, 2022

Finalja/ “Shmangni qendrën dhe zonën rreth stadiumit”, Ambasada amerikane në Tiranë apelon qytetarët e saj 

May 25, 2022

Një ditë pas trazirave të tifozëve në Tiranë, ambasada amerikane ka njoftuar qytetarët të bëjnë kujdes, ndërsa në kryeqytet luhet sot finalja e Conference Leaguehttps://cf8257085ffe49ecc772285c4c59534f.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

Vendndodhja: Rrethinat e Stadiumit Air Albania dhe në mbarë qytetin

Data / Ora: E mërkurë, 25 maj 2022 – gjatë gjithë ditës, duke përfshirë ndeshjen që fillon në orën 21:00

Ngjarja: Të mërkurën, më 25 maj 2022, do të zhvillohet finalja e UEFA Europa Conference League ndërmjet skuadrave të Romës (Itali) dhe Feyenoord (Holandë) në Arenën Kombëtare të Tiranës, “Air Albania Stadium”.

Qeveria shqiptare ka shpallur një festë publike në Tiranë më 25 maj. Autoritetet kanë njoftuar se rrugët e shumta që hyjnë dhe dalin nga qyteti do të jenë të hapura vetëm për mjetet e urgjencës. Rrugët e shumta në qendër të qytetit, pranë stadiumit dhe në të gjithë Bllokun do të jenë të mbyllura për qarkullimin e automjeteve. Ju lutemi konsultoni faqen e mëposhtme të internetit për hartat e Policisë së Shtetit të Shqipërisë që tregojnë mbyllje të rrugëve:

Ju lutemi vini re se këto emërtime gjithashtu mund të ndryshojnë. Monitoroni mediat lokale dhe ndiqni udhëzimet e autoriteteve lokale të zbatimit të ligjit për informacionin më të fundit.

Ambasada e SHBA-së këshillon fuqimisht qytetarët amerikanë dhe personelin e ambasadës amerikane që të shmangin qendrën e Tiranës dhe zonën e Stadiumit të mërkurën më 25 maj. Për shkak të turmave të mëdha që priten në Tiranë, ju lutemi bëni kujdes në të gjithë qytetin dhe jini të vetëdijshëm për rrethinën tuaj.

Veprimet për të ndërmarrë: Shmangni tubimet e mëdha dhe çdo zonë ku demonstratat janë të pashmangshme ose në vazhdim. Jini të vetëdijshëm për rrethinën tuaj. Monitoroni mediat lokale për përditësime. Mbani një profil të ulët

Comments are closed.