×
Saturday, February 24, 2024

Eurodeputetja, Arba Kokalari, një ndër 30 gratë më frymëzuese në Suedi

May 13, 2020


Eurodeputetja në Parlamentin Europian Arba Kokalari, mbesa e Musine Kokalarit është zgjedhur në listën e një prej 30 grave drejtuese, më frymëzuese në Suedi.

Ndërkaq, në një postim në rrjetin social Facebook, eurodeputetja thotë se tashmë bashkë me epkipin e saj po punojnë me energji shtesë për të bërë një ndryshim për Suedinë në BE.

“Unë jam emëruar në listën  e top 30 të 75 grave drejtuese dhe frymëzuese në Suedi që organizatat udhëheqëse e që rendit gratë udhëheqëse të së ardhmes. Faleminderit të mëdha për Drejtuesit, jurinë dhe të gjithë ata që më emëruan! Tani unë dhe ekipi im po punojmë me pak energji shtesë për të bërë një ndryshim për Suedinë në BE”, shkruan ajo.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments