×
Tuesday, December 5, 2023

Droni turk u bën gjëmën rusëve, tanket “thahen” për naftë

February 27, 2022


Forcat e Armatosur ukrainase kanë raportuar se po përdorin dronë të Turqisë Bayraktar TB-2.

Sipas shtabit të Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës, së fundmi ky dron turk ka shkatërruar një skalion që dërgonte karburant dhe municione për trupat ruse.

Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës:

“Një dron Bayraktar TB-2 dhe pilotët e tij shkatërruan një skalion që dërgonte karburant dhe municione për trupat ruse. Besoni në Forcat e Armatosura! Lavdi Ukrainës”Comments are closed.