×
Thursday, September 28, 2023

Dokumenti/ Knut Fleckenstein emërohet këshilltar për Integrimin i Kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi

May 22, 2020Ish-raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin e Europian dhe ish-eurodeputeti, Knut Fleckenstein është emëruar në postin e këshilltarit për Integrimin i Kryetarit të Kuvendit të Shqipërisë Gramoz Ruçi.

Në vendimin e siguruar nga EU News theksohet se Knut Fleckenstein emërohet Këshilltar për Integrimin në kabinetin e kryetarit të Kuvendit të Shqipërisë Gramoz Ruçi. .

Fleckenstein vjen nga radhët e social-demokratëve gjermanë. Ai u zgjodh deputet i Parlamenti Europian në vitin 2009 dhe ishte në detyrë deri vitin e kaluar.

Urdhëri i siguruar nga Eunews.al i firmosur nga kryeparlamentari, Gramoz Ruçi:

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments