×
Wednesday, March 22, 2023

Dita e Pavarësisë, Osmani: Na pret një Kosovë më e fortë dhe më e bashkuar

February 17, 2021
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se në Ditën e Pavarësisë dëshiron të kujtojë ata që e humbën jetën për liri. “Sot në Ditën e Pavarësisë dua të kujtoj ata që luftuan kaq shumë për të arritur lirinë që kemi sot, por gjithashtu të mendoj për potencialin e madh që pritet përpara”, – ka thënë Osmani.

“Ne kemi bërë përparime të mëdha dhe jam e ngazëllyer për të ardhmen që na pret për një Kosovë më të fortë dhe më të bashkuar”, ka shkruar Osmani në Twitter.

Postimi i plotë

Today on #IndependenceDay I want to remember those who fought so hard to achieve the freedom we have today, but also to think about the huge potential that lies ahead. We’ve made great strides & I am excited for the future that awaits a stronger and more united Kosova.

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments