×
Monday, November 29, 2021

Di Maio në konferencën e përbashkët me Ramën: Mbështesin integrimin e Shqipërisë në BE

November 17, 2021

Ministri i Jashtëm italian, Luigi Di Maio në konferencën e përbashkën me kryeministrin Edi Rama u shpreh se Italia mbështet integrimin e Shqipërisë në BE, sipas së cilit kjo do tësillte një mesazh besimi për të gjithë rajonin.

” Konfirmoj mbështetjn tonë për Shqipërinë për integrimin në BE, mbështesim hapjen e negociatave para fundit të viti, kjo do jepte një mesazh besimi dhe optimizmi për të gjithë rajonin”, tha Di Maio.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fediramaal%2Fvideos%2F290736279599873%2F&show_text=false&width=560&t=0

Eunews.al

Comments are closed.