×
Monday, July 15, 2024

Dhjetëra të arrestuar gjatë një forumi politik të opozitës në Rusi

March 13, 2021


Policia ruse ndërpreu sot një forum ku merrnin pjesë disa formacione të opozitës dhe arrestoi të gjithë pjesëmarrësit, mes të cilëve dhe figura të politikës ruse, sipas organziatorit të këtij takimi “Demokratët e Bashkuar”.

“Ja si janë ndaluar të gjithë pjesëmarrësit në Forumin e deputetëve të pavarur”, theksoi në “Telegram” kjo organizatë, duke postuar një video të opozitarëve të marrë në automjetet e policisë.

Rreth 150 persona të ardhur nga e gjithë Rusia merrnin pjesë në këtë forum, sipas medias ruse.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments