×
Wednesday, November 29, 2023

Deklarata e fortë e Agron Shehaj: Na thanë “po morët shumë vota personale do ndëshkoheni”

May 24, 2021


Agron Shehaj ishte kandidati i dytë më i votuar nga Partia Demokratike në zgjedhjet e 25 prillit me më shumë se 16 mijë vota personale, ndërkohë që është kandidat për kryetar të PD-së në zgjedhjet e 13 qershorit.

Por mbrëmjen e sotme ai ka bërë një deklaratë të fortë, pasi ka akuzuar kryedemokratin Basha se i ka thënë kandidatëve të mos punonin për vota personale por për partinë, ose në të kudnërt do të ndëshkoheshin.

“Kam bërë fushatë edhe për vete, jo vetëm ëpr partinë. Nuk e imagjinoj dot çfarë do thoshin nëse do kisha dalë i fundit. PD nuk duhet t’i trembet punës dhe suksesit të kandidatëve për deputetë. Kandidatët duhen vlerësuar nëse marrin rezultat të mirë dhe jo t’i thuash “po morët shumë vota do ndëshkoheni”. T’i thuash kandidatëve “mos punoni për vete” është çmenduri”, tha Shehaj 

Eunews.alComments are closed.