×
Sunday, September 24, 2023

COVID-19, vetëkarantinohet presidenti i Gjermanisë, Steinmeier

October 18, 2020


 Presidenti gjerman Frank-Walter Steinmeier është vetëkarantinuar, sepse një nga truprojat e tij rezultoi pozitiv me COVID-19, njoftoi sot zyra e tij.

“Presidenti ka bërë testin dhe është në pritje të rezultatit, ndërsa qëndron i izoluar si masë paraprake”, tha presidenca.

Në fund të marsit, gjithashtu, kancelarja gjermane Angela Merkel, iu nënshtrua një karantine dyjavore, pas kontaktit me një mjek të infektuar.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments