×
Tuesday, March 28, 2023

COVID-19/ Vatikani njofton rihapjen e muzeve

January 30, 2021Muzetë e Vatikanit, që përfshijnë edhe Kapelën e njohur Sixtine, njoftuan rihapjen e tyre nga e hëna, pasi u mbyllën për 88 ditë për shkak të kufizimeve të lidhura me pandeminë.

Kjo është mbyllja më e gjatë që nga Lufta e Dytë Botërore. Koleksionet do të shfaqen nga e hëna deri të premten, por vizitorët do të duhet të rezervojnë paraprakisht biletat e tyre dhe t’u caktohen orari për kohën e hyrjes.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments